Hromadné zprávy

Z Dokumentace
Přejít na: navigace, hledání

Aplikace Deko umí rozesílat hromadné zprávy. Pro odesílání můžete použít libovolný projekt s několika uloženými kontakty (osoby a firmy). Jako text hromadné zprávy se používá dokument typu poznámka, dokument se odesílá i s přílohami. Poznámku si můžete uložit spolu s kontakty do jednoho projektu, takže budete mít vždy přehled, jaké hromadné maily jste kdy komu posílali. Součástí hromadné zprávy může být i odkaz pro odhlášení z hromadných zpráv (povinné ze zákona) a jednoduchý mechanismus, jak přímo z poštovního klienta aplikace Deko konkrétního adresáta odstranit ze seznamu adres pro hromadnou zprávu.

Obsah

Postup při odesílání hromadných zpráv

I když je vytvoření hromadné zprávy velmi jednoduché, celý postup potřebuje trochu ozřejmit.

Sesbírejte kontakty

Své kontakty můžete sesbírat například z webu Firmy.cz do jednoho společného projektu pomocí nástroje pro Import dat, importovat z mobilního telefonu či opsat ručně.

Vytvořte projekt pro hromadné zprávy

Ve většině firem se zákazníci mohou rozdělit do různých okruhů - jedni u vás kupují vdolky, jiní zase holky. Zákazníkům zvědavým na holky je zbytečné, ba škodlivé posílat informace o vdolcích, některým zákazníků ale vyhovuje dostávat informace jak o holkách, tak o v vdolkách. Vytvořte si proto několik různých projektů, například takto:

  • Hromadné zprávy
    • Holky
    • Vdolky

Do každého projektu si zkopírujte všechny kontakty, které by měly dostávat hromadnou poštu.

Vytvořte si v projektu hromadné zprávy poznámku s textem zprávy

Odesílání hromadné pošty

V projektu s adresami si vytvořte poznámku s textem zprávy. Poznámku si můžete zkušebně odeslat na svou vlastní adresu, abyste viděli, jak bude zpráva vypadat. Jakmile jste se zprávou spokojení, můžete ji odeslat. Zpráva se posílá automaticky na všechny adresy obsažené ve společném projektu. Hromadnou poštu odešlete ze stromu projektů z kontextového menu pravým tlačítkem myši: Hromadná zpráva - Poslat jako hromadnou zprávu. Poznámka se otevře ve speciálním formuláři pro odesílání hromadné pošty:

Odesílání hromadné pošty - kontakty

Před odesláním zkontrolujte seznam kontaktů. Poznámku s hromadnou poštou můžete mít uloženou v několika různých projektech, ubezpečte se proto, abyste vybrali ten správný projekt se seznamem kontaktů, abyste si neudělali ostudu rozesláním informací o holkách puritánským pojídačům vdolků:

Seznam nemůžete nijak opravovat, můžete však zvolit projekt, ze kterého se budou kontakty načítat.

Odhlášení z rozesílání hromadných zpráv

Podle zákona musí mít příjemce hromadné zprávy možnost se z takového seznamu odhlásit. Proto aplikace Deko přikládá ke každé zprávě i odkaz, pomocí kterého lze odesilateli dát vědět. Žádost o odhlášení se odesílá elektronickou poštou, předmět takové zprávy je text unsubscribe c50884f539ee6e8484dded982a0007c6, kde unsubscribe je příkaz pro odhlášení a c50884f539ee6e8484dded982a0007c6 je ID projektu s hromadnými zprávami. Poštovní klient aplikace Deko umí takové zprávy rozeznávat a nabízí u nich možnost adresáta z hromadného rozesílání zpráv odhlásit. Pro odhlášení klikněte v pravým tlačítkem myši v okně se zprávou a v kontextovém menu zvolte Odhlásit z hromadné pošty. Aplikace Deko prohledá projekt s uvedeným ID, zruší propojení s kontaktem a do projektu uloží poznámku s informací o odhlášení adresáta.