Import dat

Z Dokumentace
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Import a export dat ve formátu JSON

Jednotlivé dokumenty aplikace Deko the CRM lze snadno uložit či načíst ze souboru. Jelikož jsou dokumenty v databázi uložené ve formátu JSON, je tento formát použitý i pro export a import dat.

Exportovat dokument můžete v seznamu nebo ve stromu z kontextového menu volbou Exportovat dokument do souboru. Exportovat lze vždy pouze jeden dokument. Vytvořený soubor se pojmenuje podle skutečného ID dokumentu v databázi.

Importovat dokument můžete ve stromu v kontextovém menu projektu volbou Importovat dokument ze souboru. Při importu se použije id uložené v dokumentu. Pokud je toto id ve vaší databázi obsazené, nabídne vám aplikace Deko přepsat původní dokument, nebo vytvořit dokument s novým id.

Tip: formát JSON je obyčejný textový formát. Chcete-li změnit ID dokumentu, například pro potřeby sestav, můžete přepsat řetězec na vlastní (nepoužívejte diakritiku).

Import dat ve formátu VCARD

Pro předávání dat o kontaktech byl vytvořen formát VCARD; soubory tohoto formátu mají příponu VCF.

Data se importují hromadně do zvoleného projektu. Import nastartujete z menu: Soubor - Import dat, nebo ve stromu projektů pravým tlačítkem na vybraném projektu; v kontextovém menu zvolte Import dat.

Kontextové menu: Import dat
Import dat

Kontakty z mobilního telefonu

Pro přenos kontaktů z mobilního telefonu s operačním systémem můžete využít aplikaci Superbackup. Aplikace dovede exportovat vaše kontakty do formátu vcard a odeslat je na váš poštovní účet u Google. Tento soubor lze snadno zpracovat v aplikaci Deko.

Import dat ze stránek firmy.cz

Na stránkách Firmy.cz najdete několik set tisíc různých firem. Tento seznam můžete velmi snadno použít pro své reklamní kampaně. Provozovatel serveru se brání automatickému zpracování, data proto nelze stáhnout hromadně. Ale je snadné vyhledat v seznamu firem okruh několika desítek zajímavých firem, naimportovat data ručně a později vybrané firmy oslovit.

Import nastartujete z menu Soubor - Firmy.cz, nebo pravým tlačítkem myši ve stromu projektů volbou Import z Firmy.cz z kontextového menu.

V internetovém prohlížeči najděte požadovanou firmu a myší uchopte a držte URL adresu v adresním řádku prohlížeče a přesuňte ji a upusťte ji kdekoliv do okna importéru. Odkaz můžete napsat do okna i ručně. Po upuštění odkazu importér načte požadovanou stránku, analyzuje ji, vypreparuje důležité informace a načte je do aplikace Deko.

Importér dokáže automaticky načíst název a popis firmy, adresu, souřadnice, telefon, fax, mail.

Import dat z firmy.cz

S automatickým importem zacházejte opatrně, firmy.cz se brání hromadnému stahování dat a více, než pár stovek firem se vám v krátkém časovém úseku pravděpodobně naimportovat nepodaří.

Smluvní podmínky

Před importem dat z webu firmy.cz si prostudujte smluvní podmínky:

http://napoveda.seznam.cz/cz/firmy/smluvni-podminky/

Podstatný pro vás může být především bod 8.3. Abyste vyhověli tomuto bodu, nesmíte informace získané na serveru firmy.cz dále šířit - do konfliktu s tímto bodem byste se mohli snadno dostat, pokud zveřejňujete některé údaje ze své databáze prostřednictvím Deko API na svých webových stránkách.