Uživatelská příručka Deko

Z Dokumentace
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Co je Deko

Deko je multiplatformní distribuovaný CRM systém s širokým využitím určený pro jednotlivce a malé skupiny zvyklé táhnout za jeden provaz.

podrobnosti...

Instalace

Součástí instalačního balíku jsou dvě různé aplikace: Deko a Couchdb. Aplikaci Deko potřebujete v každém případě, databázi Couchdb můžete v některých velmi speciálních případech vynechat (více v části Způsoby spolupráce).

podrobnosti...

Vzdálená pomoc

Remadmin.svg

Aplikace Deko má vestavěný dálkový přístup z vaší pracovní plochy přímo na centrum podpory Hobrasoft. Vzdálenou pomoc nastartujete jednoduše z menu Nápověda - O Aplikaci - Vzdálená pomoc kliknutím na tlačítko Start.

podrobnosti...

Úvodní nastavení

Při prvním nastavení se spustí Průvodce úvodním nastavením. Tohoto průvodce můžete kdykoliv spustit znovu menu Soubor - Úvodní nastavení, v průvodci se nastavují pouze údaje o databázích. Průvodcem vytvořené databáze se k již existujícím databázím přidávají, další nastavení se nemění.

podrobnosti...

Aktivace

Aplikaci Deko si můžete volně stáhnout z internetu a po úspěšné instalaci začít okamžitě používat. Verze, která je k dispozici zadarmo, má omezení v počtu položek, které lze v aplikaci vytvořit. Počet je omezený na 50 položek jednoho typu (například padesát poznámek nebo kontaktů), nebo na 150 položek celkem (počet všech poznámek, kontaktů, projektů atd. celkem). Po dosažení tohoto počtu nelze další položky přidávat. Abyste mohli aplikaci Deko plnohodnotně používat, je nutné zakoupit aktivační klíč a aplikaci aktivovat.

podrobnosti..

Nastavení

Preferences.svg
Do nastavení aplikace Deko se dostanete z menu Soubor - Nastavení, nebo kliknutím na ikonu Nastavení Preferences.svg v nástrojové liště okna.

podrobnosti...

Nástěnka

Dashboard.svg

Pro rychlý přehled o úkolech, projektech, plánovaných schůzkách a narozeninách slouží jednoduchá nástěnka.

podrobnosti...

Nástrojové lišty

Jsou jedním z prvků, které usnadňují práci s aplikací Deko. Jejím prostřednictvím můžete rychle vytvářet potřebné typy obsahu, provádět synchronizaci dat a další činnosti.

podrobnosti...

Seznamy

Nástrojová lišta nápovědy
Všechny infomace v aplikaci deko se zobrazují v typizovaných seznamech. Základní seznamy se zobrazují v hlavním okně aplikace, zapnout různé seznamy můžete v menu Data (Osoby, Události atd.), nebo na nástrojové liště seznamů.

podrobnosti...


Vyhledávání

Search.svg
V aplikaci Deko je k dispozici dvojí způsob vyhledávání:
  • jednoduché prohledávání seznamů (popsané v části Seznamy)
  • komplexní prohledávání všech dokumentů

podrobnosti...

Bezpečnostní zóny

Zones.svg
V aplikaci Deko je implementován jednoduchý mechanismus pro skrytí informací před nepovolanými zraky. Než začnete bezpečnostní zóny používat a důvěřovat jim, uvědomte si, prosím, důležitou věc: Bezpečnostní zóny nezabezpečují data stoprocentně.

podrobnosti...

Sledování času

Event.svg
Sledování času je těsně spojené s pracovními výkazy. Ve sledování času můžete přesně měřit čas strávený například na konkrétním úkolu, přičemž práce na úkolu nemusí být spojitá - můžete sledovat čas po minutových kouscích rozložených do několika měsíců. Po dokončení úkolu můžete v pracovním výkaz odvedenou práci ohodnotit a poslat třeba k fakturaci.

podrobnosti..

Synchronizace

Replikace.svg
Synchronizace je proces, při kterém se přenáší změny v databázi na jednom počítači do databáze na druhém počítači. I když je možné databázi synchronizovat pouze jedním směrem, v praxi je obvykle potřeba synchronizovat oběma směry a sjednotit tak data uložená v obou počítačích.

podrobnosti...

Zálohování

Save.svg
Aplikace Deko nijak neřeší zálohování dat. Data jsou uložená v databázi CouchDB. Tato databáze ukládá svá data v jednoduchých souborech - díky tomu je zálohování velmi jednoduché.

podrobnosti...

Dokumenty a jejich typy

Jednotlivé typy obsahu v aplikaci Deko se nazývají dokumenty. Každý typ obsahu má má některé unikátní vlastnosti, další vlastnosti jsou společné pro všechny typy dokumentů. Typy dokumentů: projekt, osoba, událost, firma, úkol, soubor, poznámka, pracovní výkaz, tisková sestava

podrobnosti...

Pošta

Email.svg
Aplikace Deko má vestavěný jednoduchý poštovní klient. Klient je skutečně jednoduchý, pro náročnější práci vám doporučujeme použít poštovní klient, na který jste zvyklí - pro běžnou práci vám ale může i poštovní klient v aplikaci Deko vyhovovat. Výhodou poštoního klienta aplikace Deko je integrace s ostatními celky a s databází - poštovní zprávy a přílohy lze snadno uložit do různých dokumentů či projektů, stejně tak lze dokumenty a přílohy snadno odesílat na kontakty uložené v aplikaci. Aplikace deko navíc umožňuje rozesílat na vybrané kontakty hromadnou poštu.

podrobnosti...

Import dat

Import.svg
Do aplikace lze naimportovat data z různých zdrojů. Základním způsobem je import souborů formátu VCARD (například z poštovního klienta). Pro obchodníky vyhledávající nové kontakty je určený import z internetového katalogu firmy.cz.

podrobnosti...

Instalace databáze na server

Database.svg
Aplikace Deko může pracovat zcela samostatně, ale své datové skladiště můžete přemístit na server. Váš obchodní tým tak získá jednotné místo pro synchronizaci, možnost snadného zálohování a možnost propojení s webovým serverem či jinými aplikacemi.

podrobnosti...

Propojení s mobilním telefonem

Phone.svg
S aplikací můžete snadno propojit chytrý mobilní telefon se systémem Android. Díky propojení vám bude aplikace sama vyhledávat telefonní čísla ještě dříve, než telefon zvednete, a zobrazí vám v přehledném okně veškerou dosavadní komunikaci s volajícím i s jeho kolegy ve stejné firmě. Stejně snadno můžete volat přímo z aplikace kliknutím na telefonní číslo.

podrobnosti...

Připojení k internetu pomocí mobilního telefonu

Android.svg
Na svých obchodních cestách se můžete dostat do oblastí bez připojení k internetu a být tak odkázání pouze na připojení přes mobilní telefon. S chytrým mobilním telefonem můžete připojit k internetu hned několik počítačů přes wifi.

podrobnosti...

Odesílání hromadných poštovních zpráv

Email.svg
Pomocí aplikace Deko můžete snadno posílat svých zákazníkům maily s novými informacemi hromadně, spravovat seznamy pro odesílání i jednoduše zákazníky ze seznamu adresátů odstranit na vyžádání.

podrobnosti...