Uložení dokumentů do formátu Office

Z Dokumentace
Přejít na: navigace, hledání
Save.svg
Dokumenty z aplikace Deko lze snadno vyexportovat do formátu, kterému rozumí různé kancelářské balíky.V kterémkoliv seznamu si označte položky, které potřebujete vyexportovat a z kontextového menu vyberte Uložit dokumenty. Tímto způsobem můžete dostat do kancelářského balíku prakticky jakýkoliv dokument, kromě dokumentů typu Soubor a kromě příloh dokumentů (z příloh se tisknou pouze fotografie u osob).

Uložení dokumentů do formátu office můžete využít při tisku - před tiskem uložíte požadovaná data, otevřete soubor v kancelářském balíku, upravíte a teprvé z kancelářského balíku data vytisknete.

Exportované soubory se ukládají ve standardním formátu Open Document Format. Tento formát je nativním formátem mnoha různých kancelářských balíků, jako nejznámější lze uvést například balík Libre office. Tomuto formátu rozumějí i novější verze MS Office, i když při otevírání MS Office hlásí porušený dokument - jde o chybu MS Office, dokument je v pořádku a kterýkoliv jiný kancelářský software jej dokáže otevřít bez potíží.